/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Destekler

Yurt Dışı Marka Satın Alma Desteği

Yurt dışındaki bir markayı satın alarak rekabet avantajı sağlamak ve o pazara hemen satış yapmak istiyorsunuz. İster dünyaca ünlü bir markayı firmanız adına tescil ettirin, ister ihracat yapmak istediğiniz pazarda mevcut markanızı tescil ettirin.

İhracatınızı, sektörünüzde tanınan bir markayı kullanarak artırabilir veya markanızı dünya markası yapabilirsiniz!

•İleri teknolojiye sahip ve teknoloji transferi sağlayacak yurt dışında yerleşik şirketlerin alımına yönelik mali ve hukuki danışmanlık hizmetlerine ilişkin giderler desteklenir.

Destek Oranı: %50

Destek Miktarı: 3.000.000 TL / yıllık

•İleri teknolojiye sahip ve teknoloji transferi sağlayacak yurt dışında yerleşik şirketlerin alımında kullanılan kredi faiz giderlerinin Türk Lirası cinsi kredilerde 5 puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde 2 puanı toplam 45.000.000 TL'ye kadar desteklenir.

•Yurt dışında yerleşik şirkete ait ve kriterleri Genelge ile belirtilen markanın alımında kullanılan kredi faiz giderlerinin Türk Lirası cinsi kredilerde 5 puanı, döviz kredileri ve dövize endeksli kredilerde 2 puanı toplam 30.000.000 TL'ye kadar desteklenir.

Faiz desteği, ilk faiz ödeme tarihinden itibaren 5 yıllık faiz ödemelerine verilir.

Faiz desteği miktarı ödenen faiz giderinin %50’sini aşamaz.

•Satın alınacak yurt dışında yerleşik şirketin ileri teknolojiye sahip ve teknoloji transferi sağlayacak nitelikte olduğuna ilişkin karar; Bakanlığın yanı sıra, TÜBİTAK ve/veya başvuru bazında gerekli görülen üniversite, ileri teknoloji enstitüsü ve diğer kamu kurum/kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla oluşturulacak Değerlendirme Komisyonu tarafından oybirliği ile verilir.

 

Ayrıntılı Bilgi İçin Adenyum'a Danışın!

0262 341 51 50

0552 535 41 61


Site Yönetimi Adenyum Tek. San. İç ve Dış Tic. A.Ş. l Yazılım K7
EN