/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
KURUMSAL ÇÖZÜMLERİMİZ /

Performans Yönetimi

Kuruluşlarda şüphesiz performans çok önemlidir. Çalışanların, departmanların, ürünlerin, hizmetlerin, ürün hatlarının, şirket içi lokasyonların performanslarını anlık olarak izlemeye veriye dayalı sağlam temelli kararlarla kuruluşunuzu yönetmeye dersiniz? Performans yönetim sistemine sahip kuruluşlarda iş verimi en üst düzeydedir. Müşteri memnuniyeti, ürün/hizmet kalitesi de buna oranla en mükemmel şekilde seyreder. Daha adil bir yönetim anlayışı ve maksimum karlılık için Adenyum Kobi Uzmanları size kuruluşunuzda iyi kurgulanmış bir performans sistemi önerir.

İyi kurgulanmış performans sisteminin temelinde, iş etütleri, süreç künyeleri, etkileşimli süreç haritaları ve performans (KPI) göstergeleri bulunmaktadır. Daha doğru, daha adil bir perfromans yapısı için süreç yönetim basamak adımlarının uygulanması önemlidir. Süreç bazlı performans sistemi size daha adil ve güven verici bir yapı oluşturmanızı sağlar. Çünkü çoğu zaman perofrmans zafiyetleri performansını ölçtüğünüz  süreç, departman veya çalışanla ilgili değildir. Performansı ölçülen süreçleri etkileyen diğer süreçlerle ilgili olabilir. Herbir süreç kaynakları kullanılarak elde etmesi gereken çıktıların makisimize edilmesi için kurgularınır ve bu hedeflere ulaşıp ulaşmadığı takip edilir. Süreç işleyişleri ilkokulda öğrendiğimiz kümelere benzer. Her kümenin kendi elemenları olduğu gibi başka kümelerle de paylaştıkları elemanları vardır. Biz buna kesişim kümeleri diyoruz. Kuruluşunuzdaki bir sürecin elemanı da onlarca sürecin içinde oratak bir eleman olarak bulunuyor olabilir. Bu kaotik durumun çözümü için etkileşimli süreç haritalarının çizilmesi önemlidir. Bunu Ensemble ürünmüzle yaparsanız daha sağlıklı olacaktır. Etkileşimli süreç haritaları çizildikten sonra Süreç etkileyen diğer süreç elemanlarının o sürece olan performans katkısını da göz önüne alarak süreçlerin kuruluşa olan gerçek perfromans katsayılarını hesaplayablirsiniz.

Tüm bu işlerimlerin excel ile yapılabilmesi zor meşakkatli bir süreçtir. Adenyum'un performans yönetimi alanındaki uzmanlığı ENSEMBLE bilişim ürünümüz ile birleştiğinde tam size göre bir perofrmans sistemi ortaya çıkar.

Not: Ensemble ürünümüzün detayları için linki tıklayabilirsiniz     ⇒     ENSEMBLE

 

 

 


Site Yönetimi Adenyum Tek. San. İç ve Dış Tic. A.Ş. l Yazılım K7
EN