/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Destekler

KOSGEB

Kosgeb, kelimesinin anlamı, Küçük ve Orta Ölçekli Sanayiyi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’dır. Bu tanımdan da anlaşılacağı üzere bu kurum girişimcileri desteklemek amacı ile kurulmuştur.

Bir iş fikri ortaya çıktığında, en çok ihtiyaç hissedilen yeterli sermayedir. Ancak herkesin her zaman böyle bir sermayesi bulunmamaktadır. Bu durumda Kosgeb sunduğu farklı paketlerle girişimcilere destek hizmeti sunmaktadır. Ticarete başlamak ve kendi işini kurmak isteyen kişiler bu kuruma başvurarak destek alabilmektedir.

Girişimcilerin yeni iş alanları yaratmasına destek olan bu kurum, hem Türkiye ekonomisine olumlu katkı yaratmakta hem de istihdam oranının artmasını sağlamaktadır. Devletin de içerisinde yer aldığı bir destek programı ile hem girişimcilik eğitimi hem de sermaye desteği sunan Kosgeb, aynı zamanda KOBİ’lere özel destek programları da sunmaktadır.

Ticaret hayatına yeni atılacak kişiler ve ticaret hayatı olan ancak büyümek isteyen KOBİ’ler arasında Kosgeb’den destek alarak hayallerine kavuşan kişilerin sayısı oldukça fazladır.

 


İndir  l 
Site Yönetimi Adenyum Tek. San. İç ve Dış Tic. A.Ş. l Yazılım K7
EN