/  Gezinti Bağlantılarını Atla
Ana Sayfa /
Çözümlerimiz

Müşteri Sektör Yönetimi

Kuruluşlar çoğu zaman iç iletişim zafiyetleri nedeniyle müşteriyle de sağlıklı iletişim kuramazlar. Müşteriler de genellikle şikayet etmek yerine sessizce tedarikçilerini terk ederek kendilerine hizmet/ürün tedarik edecek farklı arayışlara girerler. Bazen de görüyoruz ki; müşterisine x ürün/hizmeti veren tedarikçi aslında ürettiği y ürününü de verebilir. Müşteri tedarikçi ilişkisi doğru kurgulanmadığında tedarikçi bu şekilde hemen yanı başındaki fırsatları kaçırmış olur. Bu durumun bir başka versiyonu da, x ürün/hizmeti üreten bir tedarikçinin onlarca müşterisi var ve bu müşterileri düzenli bir şekilde besliyor. İlk bakışta burada bir sorun gözükmüyor. Lakin iyi bir analiz yapılmış olsa görülecek ki aslında x ürününü üreten tedarikçi aynı kaynaklarla müşterilerinin ihtiyacı olan y ürününü de üretebilir. Her iki tarafta bunun farkında olmadığından bu nokta da ciddi satış fırsatları kaçmış oluyor.

 

İşte Adenyum Uzmanlığı tam burada devreye giriyor. Yıllardır danışmanlık faaliyetleri yürüten uzman kadromuz bu ve buna benzer pek çok örnekle karşılaşıyorlar.

 

Bizde düşündük neden bunu bir ürün haline getirmeyelim dedik. Bu ürünün adını da MSY koyduk.

 

Peki MSY Ne yapar?

 

Öncelikle sermaye yapınızı, tüm kaynaklarınızı, çalışan yetkinliklerini tarar ve sizin potansiyel gücünüz, real gücünüz ve yetkinliklerinizi analiz ederek ortaya bir rapor hazırlar. Daha sonra gerçek ve potansiyel müşterilerinize yönelik bir bir araştırma yapar. O müşterilere yönelik anket ve yüz yüze görüşme çalışmaları yapar. Bu şekilde müşterilerinizin şimdiki gelecekteki ihtiyaçlarını ortaya çıkarır. Tüm bu raporları karşılaştırarak size ana raporu hazırlar.


 

Ürünün Faydaları * Çalışanlar ile müşteriler arası ilişkinin kuvvetli ve zayıf yönlerinin ortaya konması

* Ürün/hizmet süreçlerinde yaşanan gizli zafiyetlerin ortaya çıkması

* Ürün/hizmet kalitesinin artması

* Satışların artması

* Çalışan veriminin artması

* Yeni ticari fırsatların ortaya çıkması

* Maliyetlerin düşmesi

* Şirketin büyüme trendinin ivme kazanması

* Müşterilerinizi daha yakından tanırsınız

* Müşteriler ile duygusal bağ kurulur, sorunlar karşısında tolerans frekans aralığı genişler, sadık müşteri oranı artar.


Site Yönetimi Adenyum Tek. San. İç ve Dış Tic. A.Ş. l Yazılım K7
EN